неділя, 25 квітня 2021 р.

 «Біль Чорнобиля з роками не згасає»

26 квітня 1986 року чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського полісся, майже в центрі Європи сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою.


Саме до 35 роковин цієї дати КЗ"Публічна бібліотека Війтівецької сільської ради" підготувала екологічне досьє «Біль Чорнобиля з роками не згасає», щоб згадати про трагедію віку — вибух на ЧАЕС, героїчні дії пожежників-ліквідаторів, працівників станції, військових, лікарів у боротьбі з "мирним атомом", які ціною свого життя захистили світ від небувалої біди.

четвер, 22 квітня 2021 р.

 23 КВІТНЯ ми відзначатимемо Всесвітній день книги та авторського права.

Дата святкування Всесвітнього дня книги та авторського права увійшла у міжнародний календар за рішенням ЮНЕСКО в 1995 р. Вона вельми символічна для світової літератури. У цей день покинули світ або прийшли в нього такі знамениті і відомі автори як Шекспір і Сервантес, Моріс Дрюон і Інка Гарсіласо де ла Вега, Мануель Мехіа Вальєхо і Володимир Набоков, X. Лакснесс і Григір Тютюнник і багато інших.
Книга – це незамінний носій інформації.
До Всесвітнього дня книги і авторського права, у нашій бібліотеці оформлено виставку стоп-кадр "Медія Бук почитай фільми"

пʼятниця, 16 квітня 2021 р.

 У квітні зустрічає 85-річний ювілей відомий український письменник, журналіст, автор численних книг гумору та сатири, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України Олег Федорович Чорногуз.

До цієї знаменної дати в житті митця в нашій бібліотеці вашій увазі віртуальна виставка «Дотепно, влучно і повчально»

четвер, 15 квітня 2021 р.

 День довкілля України та Всесвітній день Землі.

Починаючи з 1998 року третя субота квітня у календарях визначена як День довкілля України (в цьому році це 17 квітня), а 22 квітня – Всесвітній день Землі. Навколишнє середовище починається з кожної домівки. Долучитися до Дня довкілля досить просто, іноді достатньо невеликого кроку, що матиме великий вплив на стан довкілля. Слідкуймо за своїм споживанням та діями, аби зробити світ природи кращим!



Всесвітній день Землі - це день чистої води, землі й повітря, який має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети.
Це день – нагадування про екологічні катастрофи, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.
До цих дат наша бібліотека - оформила виставку-айстопер «Екологія. Природа. Людина.», яка розповідає про охорону навколишнього природного середовища. Виставка буде цікава і корисна для всіх, хто цікавиться взаємовідносинами людини і природи.
Запрошуємо до перегляду виставки.

неділя, 11 квітня 2021 р.

 «Всесвітній день авіації та космонавтики.

12 квітня, понеділок "Космос - дорога без кінця"Всесвітній день авіації і космонавтики(Міжнародний день польоту людини в космос)

У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.Розвиток пілотованих польотів проходив поетапно з урахуванням досягнутих науково-технічних результатів і появи нових наукових, господарських і технічних завдань. Від перших пілотованих кораблів і орбітальних станцій до багатоцільових космічних пілотованих орбітальних комплексів - такий шлях, пройдений радянською пілотованої космонавтикою.

Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.
За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».
В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.
Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.
Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гігантську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створював для нашого людства цю сміливу можливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок, а скільки їх буде ще?

пʼятниця, 9 квітня 2021 р.

 Комунальний заклад " Публічна бібліотека Війтівецької сільської ради" щиро вдячна за книги, отримані з міста Одеси в дар бібліотеці від Юлії Головченко. Висловляємо свою подяку за внесок у формування фонду нашої бібліотеки. Це дитячі книги для найменших та книги для дорослих.


середа, 7 квітня 2021 р.

Всесвітній день здоров’я.


Не можна не відзначити все зростаючий останнім часом інтерес до здорового способу життя. Рано чи пізно починаєш замислюватися, що спосіб життя, який зараз ведеш, не кращим чином позначається на здоров'ї. І добре, якщо це станеться рано ...

Вести здоровий спосіб життя легше, ніж ви думаєте. Вашій увазі книжкова виставка "Здоров'я людини та екологія".

понеділок, 5 квітня 2021 р.

 Квітневий літературний календар.

5 квітня виповнюється 115 років від дня народження видатного українського письменника Анатолія Івановича Шияна.

Народився Анатолій Іванович Шиян 5 квітня 1906 року в слободі Борисовці (нині смт. Бєлгородської області Росії) у родині селянина-маляра. Тут він закінчив трикласну початкову школу. З 1924 року працював санітаром, а потім аптекарем в Борисівській народній лікарні.
В 1925 році вступає до Київського лісотехнічного інституту, який закінчив у 1929 році. У роки навчання в інституті публікувався у журналі "Молодий більшовик" - перше оповідання "Лісокради" вийшло в 1928 році. Широку популярність йому принесли повість "Баланда" (1930), романи "Магістраль" (1934), "Гроза", за яким в 1959 році був поставлений кінофільм "Гроза над полями". Належав до літературних організацій "Молодняк" і ВУСПП.
У другої Світової війни був військовим кореспондентом спершу газети "Советская Армия", а з липня 1941 перейшов в щойно створену фронтову газету "Радянська Україна", очолену М. Бажаном. У січні 1943 його переводять до Українського штабу партизанського руху, а в травні відряджають на кілька місяців у тил ворога - до партизанського з'єднання О. Сабурова. Після повернення з ворожого тилу він завідує партизанським відділом газети " Радянська Україна". Ним написана книга - репортаж "Партизанський край". У повоєнні роки він пише повісті, оповідання, захоплюється драматургією. У своїх творах часто повертається до рідних країв. Дуже любив дітей та писав для них казки: пьєси-казки "Котигорошко", "Ялинка", казка "Івасик-Телесик", "Летючий корабель" та інші. У Києві мешкав у будинку письменників Роліті. Помер у 1989 році. Похований в Києві на Байковому кладовищі

четвер, 1 квітня 2021 р.

 2 квітня Міжнародний день дитячої книги. В нашій бібліотеці оформлено виставку-онлайн "Світ казковий-загадковий". Запрошуємо вас поринути в чарівний світ казки.