пʼятниця, 26 серпня 2016 р.

Іван Франко - наш сучасник
         Відповідно до Указу Президента України від 08.12.2015 № 687/2015 «Про вшанування пам’яті Івана Франка»  протягом 2016 року проводитиметься низка культурних заходів, спрямованих на вшанування пам'яті видатного українського письменника, науковця та громадського діяча, популяризацію його літературної, публіцистичної, наукової спадщини, а також з нагоди відзначення  пам'ятних дат – 160-річчя від дня народження та 100-річчя з дня смерті.

     В нашій бібліотеці проходить презентація книжкової виставки-ювілею «Іван Франко - майстер духу і слова»
             Інформація для читача -
Іван Франко народився 27 серпня 1856 року в селі Нагуєвичі (нині село Івана Франка) Львівської області. Після Дрогобицької гімназії вступив до Львівського університету. Через 16 років закінчив Чернівецький університет.  1893 року захистив у Відні докторську дисертацію. Організатор видань «Громадський друг», «Дзвін», «Молот». Його друкована спадщина сягає 50 томів зібрання творів. Відомий визначними творами політичної лірики: «Гімн», «Каменярі», «Товаришам із тюрми». У збірниках «Зів’яле листя», «Мій ізмарагд» переважають мотиви філософської та інтимної лірики. Автор поем «Панські жарти», «Смерть Каїна», «Похорон», «Іван Вишенський», «Мойсей», оповідань «бориславського циклу», повістей «Борислав сміється», «Захар Беркут», «Для домашнього вогнища», «Перехресні стежки» та ін. Написав драматичні твори «Сон князя Святослава», «Кам’яна душа», «Украдене щастя» та ін. Автор праць з історії та теорії літератури, перекладач творів з російської, польської, чеської, сербської, хорватської, німецької, англійської, французької, старогрецької, римської, арабської, ассиро-вавилонської та інших мов. Твори І. Франка перекладено багатьма мовами світу. Окремі поезії покладено на музику, деякі прозові твори екранізовано й інсценізовано.

                Запрошуємо до перегляду.

четвер, 25 серпня 2016 р.

У бібліотеці триває виставка робіт  виготовлених з  квілінгу

    У  бібліотеці відкрито виставку робіт у техніці квілінг, жданівчанки Ємілії Поліщук під назвою «Візерунки квілінгу». Упродовж серпня читачі і відвідувачі бібліотеки мають можливість полюбуватися роботами виконаних в техніці квілінгу.
    Ємілія Поліщук — випускниця Жданівської ЗОШ, закінчила Хмільницький ліцей, на даний час мама двох дітей і дружина воїна захистника України
   У вільний час любить вишивати, а особливо робити поробки з квілінгу (вази, чашечки, корзинки, картини).
   На виставці Дня Села жителі села, гості біля її робіт із захопленням роздивлялися витвори - роботи виготовлені технікою квілінг
 



вівторок, 9 серпня 2016 р.

А пластилін - моє хобі з дитинства


А пластилін це моє хобі з дитинства, ця глиняна суміш була моєю найкращою іграшкою, з якої я міг створити все що завгодно- говорить Ігор Задорожний.
Ігор Олександрович Задорожний 1994року народження, закінчив Калинівський технологічний технікум. Ще з дитинства полюбляв ліплення з пластиліну. Створював пластилінові персонажі: цілі армії солдатів, казкові герої, має руки справжнього скульптора, його витвори,  як живі. 
На виставці Дня Села біля його робіт збиралось найбільше глядачів і малих і великих, які захоплювались небаченими витворами, фантазіями і талантом незнаного досі умільця. 



пʼятниця, 5 серпня 2016 р.

День Села

Серед полів село чудове.
Тут на світанні запахи медові,
теплом вітрів овіяні стежини, 
і в цьому краї народились всі ми.
      5 серпня 2016року. В цей день в с.Жданівці започаткували традицію святкування Дня Села.
   Свято розпочалося в Жданівському Будинку культури святковим концертом.    Слова для привітання надавалися сільському голові Ядвіжиній С.З., генеральному директору ТОВ "Хмільницьке" Зверкову Є.М., шановним і почесним гостям: голові райдержадміністрації Євгеній Буткевич, заступник керівника виконавчого апарапу Валерій Нечипорук, депутат обласної ради Олександр Крученюк, Качанівський сільський голова Сергій Ратушний.
      Наше село славиться своїми здобутками у цукроваріні. Адже, завдяки цукровому заводу, який збудований ще у далекому 1852році, і досі функціонує та процвітає, жителі села, району та і всієї України забезпечені цукром..
    Концертна програма була цікавою та насиченою на музичні вітання, для наших шановних хліборобів та цукроварів,  працівників дитячого дитсадочка "Теремок", вчителів школи,працівників медичної сфери, приватних підприємців розташованих в нашому селі, бібліотекарю, працівників культури, поштового відділення зв'язку, сільської ради.
      У ході свята було відзначені номінації з врученнями ціних подарунків від ТОВ "Хмільницьке":
 Найстарша родина - Слічних Сергія Ілліча та Марії Григорівни, яка прожила разом більше 65років, виховали чотирьох дітей, дочекалися шість внуків та сім правнуків.
  Наймолодшу подружню пару - Данилишиних Ярослава і Світлану.
 Найстаріша жителька села - Новак Марія Петрівна ,1920р.н. виховала трьох діток, має пять внуків, троє правнуків та троє праправнуків.
  Наймолодшого жителя села - Сусол Івана Михайловича,
  Багатодітну сім'ю Ющишиної Валентини Володимирівни, яка народила, виховала і дала путівку в життя 9 своїм прекрасним дітям.
       У фойє Будинку культури бібліотекарем Вонхольською М.В.було організовано виставку робіт сільських умільців.
          Виставка умільців нашого села: На виставці придставлені роботи Басак А.О., Чумакової С. та її дочки, Холозінської Л.В., КраєвськоїЛ.А.,Поліщук Є.В., Задорожного І.О.,Картушен С.О., Петровської Д.О., Коведи О.,Гаврилюк Н.А.)
          Виставка малюнків: Наше село очима дітей.
        Нетрадиційні тегніки малювання дітей ЖданівськогоДНЗ.
          Виставка світлин випускників нашої школи з 1950-х років по даний час.
Продовжилося свято села на базарній площі смачною юшкою, кашою, шашликами  різними смаколиками та веселими розвагами, конкурсними призами. Для наймолодших жителів села працювали батут, гірка.

      Висловлюємо щиру подяку організаторам свята та спонсорам (ТОВ "Хмільницьке",підприємцям села, школі, сільській раді , працівникам культури і всім хто прийняв участя у святі)