пʼятниця, 9 грудня 2016 р.

Слава жінці - трудівниці.

     9 грудня наша бібліотека отримала книгу "Гордість землі Подільської" від письменниці. журналіста Ковальчук Тетяни Степанівни.
   В книзі розповідається про жінок-орденоносців Вінниччини, що отримали нагороди за свою працю.
   Завдяки співпраці нашої бібліотеки з письменницею у книгу увійшли наші односельці, жінки трудівниці нашого села, які за свою сумліну працю були нагороджені державними нагородами - це Базелінська Катерина Іванівна, Сидорук Марія Олексіївна, Мазур Надія Григорівна.
В цей день зав. бібліотекою Марія Вонхольська відвідала пенсіонерку- трудівницю Сидорук Марію Олексіївну, і ознайомила її з книгою.
Щиро дякуємо автору  Ковальчук Тетяни Степанівни за вислані нам книги. 
 Запрошуємо наших читачів в бібліотеку ознайомитися з книгою "Гордість землі Подільської".



субота, 3 грудня 2016 р.

       Письменник ювіляр
5 грудня минає 85 років від дня народження видатного українського письменника-прозаїка Григора Михайловича Тютюнника.
 З нагоди ювілею у бібліотеці представлена книжкова виставка-портрет «Григір Тютюнник – людина і митець».

Запрошуємо ознайомитись!

пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

У чорну минувшину нашого народу



    До Дня пам’яті жертв голодоморів, що припадає на четверту суботу листопада, у бібліотеці пройшла година пам'яті, та  представлена книжкова виставка-пам'ять «Згатаємо всє, пам'ятаємо всіх».
                                   
 
                                 26 листопада о 16 годині
              Загальнобібліотечна акція "Запали свічку пам'яті"
приурочена Дню пам'яті жертв голодоморів

субота, 19 листопада 2016 р.

«З початку було слово, і називалося це слово – свобода». 

Щороку 21 листопада Україна відзначає свято – День Гідності та Свободи  – на честь Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).  
З цієї нагоди в читальному залі представлена виставка-память «Вони загинули за Україну»






Запрошуємо до перегляду!

пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

   

        На шляху до об'єднання



          У четвер 17 листопада  с.Жданівка(Війтівці), де мають відбутися вибори 18 грудня 2016року  до об'єднаної територіальної громади, відбулася зустріч з представниками Старосинявської об’єднаної територіальної громади, на якому гості поділились досвідом у питанні об’єднання громади. Голова громади Віталій Єдуардович Здебський розповів, що їхня громада існує уже рік. За цей час громада має чимало здобутків: закуплено та укомплектовано нову техніку для потреб громади, реалізуються програми освітлення та побудови водогону Старосинявщини, ремонтуються каналізаційні споруди, створений«Старосинявський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Надія» ,проводиться реорганізація шкіл, проводиться благоустрій на території громади. Утворено відділ державної реєстрації з питань реєстрації власності на нерухоме майно, фізичних та юридичних осіб – підприємців, відділ реєстрації місця проживання фізичних осіб виконавчого комітету Старосинявської селищної ради. Звичайно, що на шляху новоствореної громади виникають й труднощі про які також розповіли гості та відповіли на головне питання жданівчан-«Чи потрібно все таки об’є’днуватись?» «Потрібно та необхідно. Адже саме так громада має шанс на розбудову та процвітання».

вівторок, 8 листопада 2016 р.

Наша мова - солов'їна

               Мово, українська, мово моя мила!
                 Ти уся із співу, весняних дібров.
                 Ясна – як усмішка, чиста – як сльозинка.
                 Ти моє найбільше щастя і любов.

    
              "Наша мова - солов'їна!" Саме під такою назвою у бібліотеці  діє книжково - ілюстрована виставка  присвячена Дню української письменності та мови, яка відзначається 9 листопада. 


   

субота, 5 листопада 2016 р.

Перші вибори в об’єднаній громаді

18 грудня 2016 року, в Жданівській об’єднаній громаді, яка була нещодавно утворена, відбудуться перші вибори до ради громади.
Об’єдналися 2 громади: Жданівська та Качанівська, до складу яких входять Війтівці, Дібрівка, Ольгине, Качанівка та Семки.

четвер, 20 жовтня 2016 р.

       Історія каплички

Історія нашої каплички Орієнтуючись на спогади старожилів можна визначити, що в приміщенні сучасної каплиці Святого Антонія проживав католицький священик, здійснював богослужіння і там же знаходилася польська школа. А на прилеглій території планувалося збудувати новий костел. Навіть було завезено будівельний матеріал. Територія охоплювала сучасну «садибу Ратушних», територію сільської ради, АТЦ, землі колишнього відгодівельного комплексу. Вся площа була гарно впорядкована. Там знаходилися гарно висаджені квітники і росли різні плодовиті дерева та кущі. Одна із старих бабусь розповідала: «Коли молоді пари одружувалися і брали шлюб, ми малі діти разом з батьками йшли до каплиці. В той час, як дорослі дивилися вінчання, ми діти, потайки від батьків, ласували тими незвичними і дивними для нас ягодами. Це зараз малина, смородина, аґрус є у всіх, а тоді це була дивина…». Після подій 1917р., коли настали часи радянської влади і велася антирелігійна політика, священика вигнали. Приміщення забрали, будівельні матеріали розграбували, а сад знищили. Як згадує жителька села В. А. Краєвська: «В цьому приміщенні в повоєнні роки з 1950 по 1954рр. знаходилася середня школа, а з 1954 була сільська рада…». В 1992р. було видано указ про повернення культових споруд релігійним общинам. 8 березня 1993р. в домі Тхоржевської Л.Т. о. Леон Дубравський відправляє Службу Божу. На цьому зібранні була затверджена община і був написаний лист до Районної Ради про повернення приміщення католицькій громаді. 19 вересня 1993р. було повернено каплицю. Розпочалися ремонтні роботи силами та коштами прихожан. Першу Святу Месу 25 грудня 1993р. служив о. Леон Дубравський, який зараз є єпископом Кам’янець-Подільської дієсцезії. 3 липня 1994р. настоятелем призначають о. Юзефа Кандефера з Польщі, який працював в нас до 2006р. 30 серпня 2004р. вікарієм парафії Пресвятої Трійці призначають о. Анатолія Білоуса. Згодом з 19 липня 2006р. до вересня 2012р. о. Анатолій Білоус працював настоятелем парафії Пресвятої Трійці. Також вікаріями працювали: о. Віктор, о. Анжей Цибульський, о. Петро, о. Владислав, о. Максиміліан, о. Віктор, о. Богуслав, о. Павло Дідора, о. Роман Пархомцев, о. Володимир Кирилюк. З 30 вересня 2012 року настоятелем парафії є о. Станіслав Вінярський, вікарієм залишився о. Ярослав Піаста. В вересні 2012р. під керівництвом настоятеля о. Анатолія, за кошти зібрані парафіянами та допомогою спонсорів було зроблено ремонт даху. Що значно поліпшило зовнішній вигляд споруди. О. Анатолій Білоус подарував електричний орган і замінив сидіння. В планах прихожан каплиці Св. Антонія продовжувати ремонт фасаду каплиці. Щотижня проходять уроки релігії для дітей та дорослих. Створено круг сімейних пар Домашньої Церкви Руху Світло-Життя.
   (Записала наша читачка бібліотеки Вікторія Кісіль студентка ВДПУ ім. М.Коцюбинського)

середа, 5 жовтня 2016 р.

Нова послуга - Буккросинг

                 Пропонуємо для наших користувачів нову послугу - Буккросинг. 

     Буккросинг - це вільний рух книг. Якщо Вам сподобалась якась книга, то її можна взати та прочитати. Але, натомість, Ви повинні обміняти її на свою прочитану, цікаву за змістом книжку.

субота, 1 жовтня 2016 р.

                 До ювілею письменника   
 Цього дня 26 вересня відзначатиме своє 115-річчя від дня народження Семен Скляренко (1901-1962), відомий український письменник.
(на фото постійний читач бібліотеки Жуплій Станіслав Якович)
Ювілею письменника присвячена виставка-портрет «Класик з українською душею», що експонується в дорослому абонементі. 
          Запрошуємо до перегляду!

пʼятниця, 30 вересня 2016 р.

Освячення школи
    Того ж дня 30 вересня архіпастир завітав до школи с. Жданівка. Митрополит Симеон разом з духовенством звершили освячення приміщення школи. Після цього архіпастир привітав директора школи Наталію Іванівну Лучицьку і педагогів з наступаючим Днем працівників освіти. Також владика Симеон подякував меценату  Євгенію Миколайовичу Звєркову за благодійну допомогу. Насамкінець архіпастир разом з педагогами та учнями заспівав пісню "Вчителько моя...".
Архіпастир звершив Божественну літургію у с.Жданівці, Хмільницькому районі
30 вересня, у день пам'яті святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, митрополит  Вінницький і Барський Симеон звершив Божественну літургію на площі біля каплиці на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії у с. Дібрівка, що поблизу м. Хмільника. Владиці співслужили священики району на чолі з благочинним протоієреєм Михаїлом Шикируном. Під час літургії підносилась особлива молитва за мир в Україні. 

По закінченню богослужіння владика освятив пам'ятний хрест, який встановлено біля каплиці. 

Після цього митрополит Симеон привітав духовенство і вірян з храмовим святом та побажав молитовного заступництва святих мучениць.

середа, 28 вересня 2016 р.

Бабин Яр: сторінки трагедії

75 років тому сталась одна з найстрашніших трагедій в історії людства – масові розстріли німецькими окупантами людей, переважно єврейської національності, в урочищі Бабин Яр, що на північно-західній околиці Києва. Центральною подією в історії Бабиного Яру стали масові акції із знищення єврейського населення 29–30 вересня 1941 р. Жертвам тих подій присвячена поличка виставка-пам’ять «Трагедія Бабиного Яру - в серцях українського народу», що експонується на абонементі для дорослих.
 Запрошуємо до перегляду!

вівторок, 27 вересня 2016 р.

Створення Бюро правової допомоги – можливість громадянам реалізувати свої права

1 вересня по всій Україні  свої двері для громадян  відкрили  Бюро правової допомоги. 
         Бюро правової допомоги є точкою активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп.
Хмільницьке бюро правової допомоги є третьою ланкою у системі правової допомоги - структурним підрозділом Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Фахівці у галузі права: Ганна Мариніч – заступник начальника Хмільницького бюро правової допомоги та Інна Шеремета – головний спеціаліст Бюро,в якій  презентували   діяльність новостворенего бюро правової допомоги, яка  спрямована на досягнення декількох цілей:
• підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст;
• сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему;                          .
• зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих верств населення  внаслідок запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах;
• зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх;                .
• посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад;
• сприяння більшій залученості територіальних громад до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування.
 Новостворене Бюро виконує функції правопросвітництва та надання первинної правової допомоги, що включає активне поширення правової інформації та забезпечення доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад. А  соціально незахищеним категоріям громадян (малозабезпечені, інваліди, учасники бойових дій, в т.ч. учасники АТО, члени їх сімей, діти – сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які опинились в складних життєвих обставинах чи постраждали від збройних конфліктів, інші відповідно до ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу») у Бюро надаватимуть і безоплатну вторинну правову допомогу, що включає складення процесуальних документів та представництво інтересів громадян в суді та перед іншими особами.
У разі потреби  юристи Бюро правової допомоги також здійснюватимуть представництво в суді за окремими видами спорів для окремих вразливих категорій за рішенням МЦ.
 Крім цього у Бюро  правової допомоги громадяни матимуть доступ до усіх електронних сервісів Міністерства юстиції України. Зокрема громадяни зможуть онлайн подати заяву про одруження, оформити повторні документи (свідоцтво про народження, свідоцтво про смерть,  свідоцтво про розірванню шлюбу…) отримати послуги з нарахування матері  допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до трьох років чи отримати витяг з реєстру речових прав на нерухоме майно. Тим, хто не має навичок користування комп’ютером, допомагатимуть працівники бюро.
Бюро правової допомоги - це місце, де люди з громади можуть отримати вичерпну інформацію з будь-яких правових питань що стосуються всіх аспектів їхнього життя, тут також підкажуть як вирішити життєву проблему в правовий спосіб.
Звернутися може будь-яка людина, якщо у неї виникли проблеми, що стосуються цивільного, спадкового, земельного, трудового, сімейного права чи захисту прав дітей. Якщо питання не стосуватиметься надання правової допомоги, працівники Бюро допоможуть визначитись з подальшими діями. Жоден громадянин, який звернеться до Бюро правової допомоги не залишиться без уваги та підтримки.
       Всі правові послуги надаються кваліфікованими юристами та адвокатами, вони   є безкоштовними для громадян,  і отримати їх жителі територіальних громад  можуть практично за місцем свого проживання, що є запорукою створення рівних умов для доступу громадян до правосуддя.
Адреса Бюро правової допомоги: Хмільницьке бюро правової допомоги: 22000, м. Хмільник, вул. Літописна, буд. 11 (колишня   вул.Червоного козацтва, буд.14); тел. 068-042-61-12.
        Більше інформації про безоплатну правову допомогу веб сайті Регіонального центру  з надання БВПД у Вінницькій області:  http://vinnytsya.legalaid.gov.ua/ua/  та на Інформаційній сторінці Козятинського МЦ з надання БВПД: https://www.facebook.com/kozyatyn.legalaid/

середа, 21 вересня 2016 р.

22 вересня День Партизанської слави

У читальному залі бібліотеки представлено книжкову виставку «Партизанськими шляхами України», присвячену Дню партизанської слави.














Запрошуємо до перегляду!

четвер, 15 вересня 2016 р.

До 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

         150-річчя від дня народження видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки Михайла Грушевського цього року відзначать в Україні на державному рівні.

    Михайло Грушевський належить до тих громадських діячів, які сповна пізнали велич і насолоду тріумфу і гіркоту поразки, але до кінця залишилися вірними ідеї усього життя — самоствердженню свого народу. Пам'ять про нього — вічна, а його наукові праці — невичерпне джерело мудрості.

   З метою гідного відзначення 150 річчя від дня народження М. С. Грушевського з вересень 2016 року бібліотека проводить ряд масових заходів:
    1.Книжкова виставка-портрет: «М. С. Грушевський – один із найвеличніших синів України»
    2.Папка досьє-факти: "Апостол української ідеї".

вівторок, 13 вересня 2016 р.

    2016 - Рік англійської мови в Україні

            




           





            Виконуючи Указ Президента України  №641/2015 про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні в бібліотеці з метою сприяння її вивченню розкрито книжкову полицю з книгами англійською мовою: абеткою,  оповіданнями, словниками. 
      Та книгами на англійській мові надані до бібліотеки в тимчасове користування читачем Петрук Ліни, організовано викладку літератури "Поради тим хто вивчає англійську самотужки"

пʼятниця, 9 вересня 2016 р.

До 75-річчя від дня народження народного артиста України, лауреата Шевченківської премії, Героя України Богдана Ступки

пʼятниця, 26 серпня 2016 р.

Іван Франко - наш сучасник
         Відповідно до Указу Президента України від 08.12.2015 № 687/2015 «Про вшанування пам’яті Івана Франка»  протягом 2016 року проводитиметься низка культурних заходів, спрямованих на вшанування пам'яті видатного українського письменника, науковця та громадського діяча, популяризацію його літературної, публіцистичної, наукової спадщини, а також з нагоди відзначення  пам'ятних дат – 160-річчя від дня народження та 100-річчя з дня смерті.

     В нашій бібліотеці проходить презентація книжкової виставки-ювілею «Іван Франко - майстер духу і слова»
             Інформація для читача -
Іван Франко народився 27 серпня 1856 року в селі Нагуєвичі (нині село Івана Франка) Львівської області. Після Дрогобицької гімназії вступив до Львівського університету. Через 16 років закінчив Чернівецький університет.  1893 року захистив у Відні докторську дисертацію. Організатор видань «Громадський друг», «Дзвін», «Молот». Його друкована спадщина сягає 50 томів зібрання творів. Відомий визначними творами політичної лірики: «Гімн», «Каменярі», «Товаришам із тюрми». У збірниках «Зів’яле листя», «Мій ізмарагд» переважають мотиви філософської та інтимної лірики. Автор поем «Панські жарти», «Смерть Каїна», «Похорон», «Іван Вишенський», «Мойсей», оповідань «бориславського циклу», повістей «Борислав сміється», «Захар Беркут», «Для домашнього вогнища», «Перехресні стежки» та ін. Написав драматичні твори «Сон князя Святослава», «Кам’яна душа», «Украдене щастя» та ін. Автор праць з історії та теорії літератури, перекладач творів з російської, польської, чеської, сербської, хорватської, німецької, англійської, французької, старогрецької, римської, арабської, ассиро-вавилонської та інших мов. Твори І. Франка перекладено багатьма мовами світу. Окремі поезії покладено на музику, деякі прозові твори екранізовано й інсценізовано.

                Запрошуємо до перегляду.

четвер, 25 серпня 2016 р.

У бібліотеці триває виставка робіт  виготовлених з  квілінгу

    У  бібліотеці відкрито виставку робіт у техніці квілінг, жданівчанки Ємілії Поліщук під назвою «Візерунки квілінгу». Упродовж серпня читачі і відвідувачі бібліотеки мають можливість полюбуватися роботами виконаних в техніці квілінгу.
    Ємілія Поліщук — випускниця Жданівської ЗОШ, закінчила Хмільницький ліцей, на даний час мама двох дітей і дружина воїна захистника України
   У вільний час любить вишивати, а особливо робити поробки з квілінгу (вази, чашечки, корзинки, картини).
   На виставці Дня Села жителі села, гості біля її робіт із захопленням роздивлялися витвори - роботи виготовлені технікою квілінг
 



вівторок, 9 серпня 2016 р.

А пластилін - моє хобі з дитинства


А пластилін це моє хобі з дитинства, ця глиняна суміш була моєю найкращою іграшкою, з якої я міг створити все що завгодно- говорить Ігор Задорожний.
Ігор Олександрович Задорожний 1994року народження, закінчив Калинівський технологічний технікум. Ще з дитинства полюбляв ліплення з пластиліну. Створював пластилінові персонажі: цілі армії солдатів, казкові герої, має руки справжнього скульптора, його витвори,  як живі. 
На виставці Дня Села біля його робіт збиралось найбільше глядачів і малих і великих, які захоплювались небаченими витворами, фантазіями і талантом незнаного досі умільця. 



пʼятниця, 5 серпня 2016 р.

День Села

Серед полів село чудове.
Тут на світанні запахи медові,
теплом вітрів овіяні стежини, 
і в цьому краї народились всі ми.
      5 серпня 2016року. В цей день в с.Жданівці започаткували традицію святкування Дня Села.
   Свято розпочалося в Жданівському Будинку культури святковим концертом.    Слова для привітання надавалися сільському голові Ядвіжиній С.З., генеральному директору ТОВ "Хмільницьке" Зверкову Є.М., шановним і почесним гостям: голові райдержадміністрації Євгеній Буткевич, заступник керівника виконавчого апарапу Валерій Нечипорук, депутат обласної ради Олександр Крученюк, Качанівський сільський голова Сергій Ратушний.
      Наше село славиться своїми здобутками у цукроваріні. Адже, завдяки цукровому заводу, який збудований ще у далекому 1852році, і досі функціонує та процвітає, жителі села, району та і всієї України забезпечені цукром..
    Концертна програма була цікавою та насиченою на музичні вітання, для наших шановних хліборобів та цукроварів,  працівників дитячого дитсадочка "Теремок", вчителів школи,працівників медичної сфери, приватних підприємців розташованих в нашому селі, бібліотекарю, працівників культури, поштового відділення зв'язку, сільської ради.
      У ході свята було відзначені номінації з врученнями ціних подарунків від ТОВ "Хмільницьке":
 Найстарша родина - Слічних Сергія Ілліча та Марії Григорівни, яка прожила разом більше 65років, виховали чотирьох дітей, дочекалися шість внуків та сім правнуків.
  Наймолодшу подружню пару - Данилишиних Ярослава і Світлану.
 Найстаріша жителька села - Новак Марія Петрівна ,1920р.н. виховала трьох діток, має пять внуків, троє правнуків та троє праправнуків.
  Наймолодшого жителя села - Сусол Івана Михайловича,
  Багатодітну сім'ю Ющишиної Валентини Володимирівни, яка народила, виховала і дала путівку в життя 9 своїм прекрасним дітям.
       У фойє Будинку культури бібліотекарем Вонхольською М.В.було організовано виставку робіт сільських умільців.
          Виставка умільців нашого села: На виставці придставлені роботи Басак А.О., Чумакової С. та її дочки, Холозінської Л.В., КраєвськоїЛ.А.,Поліщук Є.В., Задорожного І.О.,Картушен С.О., Петровської Д.О., Коведи О.,Гаврилюк Н.А.)
          Виставка малюнків: Наше село очима дітей.
        Нетрадиційні тегніки малювання дітей ЖданівськогоДНЗ.
          Виставка світлин випускників нашої школи з 1950-х років по даний час.
Продовжилося свято села на базарній площі смачною юшкою, кашою, шашликами  різними смаколиками та веселими розвагами, конкурсними призами. Для наймолодших жителів села працювали батут, гірка.

      Висловлюємо щиру подяку організаторам свята та спонсорам (ТОВ "Хмільницьке",підприємцям села, школі, сільській раді , працівникам культури і всім хто прийняв участя у святі)