пʼятниця, 27 листопада 2015 р.

                        День пам'яті жертв голодомору.
Голодомор 1932-1933 років – геноцид України 

  "Три колоскн, закуті дротом,
три колоски, трн колоски ...
Над білим янголом скорботи –
незгасний духу смолоскип".
О.Кавуненко.
      Голодомор став страшною трагедією для українського народу. В історичній літературі немає одностайності щодо причин голодомору 1932 – 1933 років. Радянська історіографія заперечувала існування голодомору, а мільйони селянських жертв називала вигадкою націоналістів.
Голодомор 1932 – 1933 років – масовий, навмисно організований радянською владою голод, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР.
Напередодні дня Голодомору-геноциду 1932–1933 років в бібліотеці оформлено книжково - ілюстровану виставку " Україна пам'ятає, світ  визнає"                                
Годину памяті "Скорботна свічка памяті святої" наша бібліотека   провела  в залі засідань сільської ради. Виступила Сільський голова Ядвіжина С.З. -Дні скорботи і пам'яті приходять на Україну зраненою чайкою. Тужить вона за своїми стражденними дітьми – за мільйонами безвинних жертв Голодомору, штучно влаштованого в благословенному родючому краї сталінським режимом. Статистика свідчить, що понад десять мільйонів людей забрала з життя голодна смерть.
Бібліотекар Вонхольська М.В. провела перегляд літератури. Присутні переглянули документальний фільм "Голод 33".                
          

        Вшанували хвилиною мовчання пам'ять тих, хто за шматок хліба не доносив на брата, не відривав останній окраєць від голодних дитячих ротів не торгував святинею.
                         Було запалено свічку  пам'яті.

        Це наша історія, і ми повинні знати і пам’ятати ії.

пʼятниця, 20 листопада 2015 р.

              З Україною в серці
         
          Кожний українець , 21 листопада пом'ятає день початку Майдану ! У цей день почався новий відлік в нашій історії. У цей день почалось відродження свідомості, гордості та сміливості. У цей день люди маючи власне достоїнство та розуміючи слово честь вийшли проти злочинної влади. У цей день тирани нашої країни відкрили криваву сторінку котру ми досі не можемо перегорнути У цей день почалась нова сторінка життя. Вшануймо  пам'ять тих,хто не побоявся,тих хто загинув та вистояв.

                         
  Не залишається поза увагою ця подія і в нашій бібліотеці.       

субота, 7 листопада 2015 р.

Наша мова соловїна

Єдиний скарб у тебе - рідна мова,
Заклятий для сусіднього хижацтва.
 Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства. 
П. Куліш
День украї́нської писе́мності та мови  свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем  це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Цьогоріч, напередодні свята української мови, в бібліотеці оформлено тематична виставка «Наша мова соловїна» присвячена Дню украї́нської писе́мності та мови.
Переконані, що не лише у день свята, а щоденно кожен читач нашої бібліотеки, громадянин нашої держави має пам’ятати: мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.