неділя, 29 березня 2015 р.

Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає

Щоб підготувати людину духовно
до самостійного життя,
треба ввести її у світ книг
В.О.Сухомлинський
         Всеукраїнський тиждень дитячого читання  щорічно відбувається в нашій бібліотеці  у дні весняних канікул (21-28 березня 2015року).
  Відкриття тиждня дитячого читання
11.00год.- «Читай і буть лідером»
Конкурс: "Юних читайликів"
До бібліотеки завітали діти, щоб потрапити у чарівний світ казки, зустрітися з улюбленими та відомими казковими героями, конкурс хто швидше впізнає казку за назвою «Цей чарівний світ казки».

Мандри сторінками улюблених книг
 Чи уважним ти був мандрівником (вікторина) 
Черговий день тижня розпочався з майстер-класу по виготовленю кульок-павутинок.  

Майстер-клас по виготовненню великодних зайчиків.

четвер, 19 березня 2015 р.

Моцарт українського вірша  

                                     Ми працю любимо, що в творчість перейшла,
                                     І музику палку, що ніжно серце тисне.

                                     У щастя людського два крила:
                                     Троянди й виноград – красиве і корисне.

     19 березня 2015 року – 120 років від дня народження Максима Рильського

     В бібліотеці оформлено книжкову виставку "Моцарт українського вірша". 
                                
        Максим Тадейович Рильський, видатний український поет-академік, перекладач, директор Інституту фольклору й етнографії Академії наук України, громадський діяч – депутат Верховної Ради СРСР п’ятьох скликань поспіль, понад 50 років працював у літературі і залишив нам велику і цікаву спадщину. Його творчість зростала на міцній основі класичної літератури та фольклору, і на цьому ґрунті розгорнувся оригінальний, самобутній голос поета. Як добрий знавець класики, людина глибокої ерудиції, він широко використовував історичні і літературні асоціації, паралелі, що надало особливого колориту його художній палітрі.
               Учні-читачі бібліотеки  Матяш Анна, Гурська Леся читають вірші поєта.

субота, 14 березня 2015 р.

Вічне слово Кобзаря

 

   З нагоди 201-річниці від дня народження Великого генія Українського народу в бібліотеці оформлено книжково - ілюстровану виставку "Великий син , великого народу".Книги представлені на виставці знайомлять читачів з життєвим шляхом поета, його літературним і творчим доробком.
    

субота, 7 березня 2015 р.

      " О, жінко, ти - мрія, ти - весна"
    У Будинку культури відбувся святковий концерт присвячений Міжнародному жіночому дню 8 Березня.
 Свято розпочали ведучі Маньківський Юрій і Мельник Олена учні 11кл.
 З святом весни, з днем 8 березня та щирими побажаннями привітала всіх присутніх односельців та гостей села сільський голова Ядвіжина С.З.
Зі сцени звучали привітання для матусь, бабусь, дівчаткам від учнів Жданівської ЗОШ  І-ІІІст.
        
       Пісні "Село моє", "Тече річка","Хочу на море" вконує вокальний жіночий ансамбль(ПаращенкоСвітлана, Нечипорук Наталя,Сидорук О, Савченко Оксана.).
     Для милих жінок , співав чоловічий ансамбль(Сидорук Сергій,Кантанюк Олег, Сидорук Олег, Зубко Микола) пісні "Половина саду", "Ой, чий то кінь","Вербонька".
Хай щастя входить у ваші домівки затишком, дзвінким дитячим сміхом, музикою, квітами та любов'ю.Ясного вам неба над головою та мирної землі під ногами.У фіналі звучала пісня "Україна" яку виконали всі учасники концерта.

пʼятниця, 6 березня 2015 р.

Подих історії живе в наших серцях
(спогади очевидців про окупацію с.Жданівки)
 
                  До 71 річниці визволення села Жданівка від фашистських загарбників  в школі для учнів 8-11 класів бібліотекар Вонхольська Марія  провела урок мужності. На якому для учнів було продемонстровано  відеоматеріал (спогади очевидців села Жданівки Машкевич Оксани Леонідівни та Токарева Валерія Іванівна які в період Великої Вітчизняної війни перебували в окупованому селі).
Після перегляду відео було зачитано свідчення Амонс Нарциза Петровича, Томчевської Надії Іванівни, Соловей Олени Миколаївни, список людей яких вивезли в Німеччину.
З фронту не повернулось 134 воїни.
Учасники ВВ війни які прийшли і померли в мирний час 213 воїнів.
На сьогодні в селі проживає 3 учасники бойових дій.
Гапанюк Афанасій Левкович
Пацанівський Іван Леонтійовоч
Ніколаев Григорій Карпович
І вдова Звінківська Юхтина Павлівна.
  Свята пам’ять про Велику Вітчизняну війну залишається з нами, як високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці, а водночас вічної скорботи за тими, хто віддав життя за свободу Вітчизни. Тому для нас, нащадків і спадкоємців солдатів Великої Перемоги, найвищим законом буття є вірність їх священній справі і нетлінній пам’яті, довічна синівська шана і повага.
      В сільськай бібліотеці до 71річниці визволення села Жданівки оформнено книжкова виставка "Вічна пам'ять полеглим, слава визволителям" на якій читачі можуть ознайомитись з свідченнями очевидців тих часів та переглянути відеозапис на ноотбуку.


четвер, 5 березня 2015 р.

Реквієм хай лине в піднебесся...
          7 березня 1944року наше село Жданіва було звільнено від фашистських загарбників. тому цей день ми відзначаємо усією громадою.
          Напередодні 71-ої річниці визволення села Жданівки в школі проведено ряд заходів. Розпочалося свято урочистаю лінійкою на території школи біля могили воїнів, які загинули, визволяючи рідне село. Всі присутні вшанували пам'ять загиблих визволителів хвилиною мовчання. А майбутні випускники поклали квіти на могилу солдатів. Лінійку розпочала вчителька історії Панова Л.І., яка розповіла про визволення рідного села. Із уст школярів лилися поетичні рядки про ті далекі часи, про мужність і відвагу визволителів, вічну пам'ять про них.
            На високому рівні проведено конкурс пісень та поезії воєнних років.