субота, 22 листопада 2014 р.

           Згадаємо все, пам'ятаємо всіх.




Голодомор 1932-1933 років –
геноцид українського народу
 



22 листопада – день пам’яті і скорботи

Кажуть,  що час лікує душевні рани. Але рану в серці України, пов’язану з Голодомором 1932-33 рр., загоїти неможливо. Вона завжди нагадуватиме про те, як у людей відбирали хліб, забирали все, чим можна було  підтримувати життя. 3,2  мільйона осіб втратила наша держава в період Голодомору 1932-33 рр. Зокрема,  вважається, що за роки Голодомору в містах загинуло 940 тисяч працездатного населення віком від 15 до 60 років, 262 тисячі громадян  похилого віку і 800 тисяч дітей. Натомість у селі жертвами геноциду стали 660 тисяч  працездатних людей, 242 тисячі  людей похилого віку та  594 тисячі дітей. Сьогодні про цю страшну статистику  і про скорботну дату  Голодомору в Україні говорять на різних рівнях, в нашій країні і за її межами. 

  В приміщені сільської ради прицівниками бібліотеки представлено книжкову-ілюстровану виставку "Згадаємо все, пам'ятаємо всіх." на якій  представлено документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців.  Спогади та  свідчення зачитала сільський голова Ядвіжина С.З.                    Біля книжкової виставки було проведено перегляд літератури "Голодомор: Україна пам'ятає, світ визнає".                                                                                  Вшанування жертв голодомору – це воскресіння нашої пам’яті. Пам‘ять про знищених і невинно убієнних має об’єднати у великій скорботі всіх, хто любить Україну, незалежно від національності і мови спілкування, віросповідання чи місця проживання – тобто весь український народ.                                                             22 листопада працівники сільської рада, соцсфери та культури хвилиною мовчання "Запали свічу" біля памятника жертв голодомору та реприсованих , що уособлює єднання укранського народу заради свободи та незалежності нашої держави.



 


Шановні читачі!

Історія кожного народу має надзвичайно багато вражаючих, неповторних і нетлінних фактів, подій, постатей, до яких люди повертаються практично щоденно.
Серед розмаїття таких подій силою величезного смутку і скорботи в серцях мільйонів нині сущих, величезним болем, як невилікована рана, нагадує про себе саме ця страшна подія – голодомор в Україні 1921-1922р.1932-1933 р.1946-1947р. 
Більш детальнішу інформацію по даній темі Ви зможете знайти або прочитати в біблотеці. 

Засвіти свічку пам'яті


22 листопада 2014 о 16.00 год.


пʼятниця, 21 листопада 2014 р.

              Перша річниця Евромайдана

             Ми пам'ятаємо. Слава Героям!

      Президент підписав укази про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи.         “Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності."

    " Минає рік, відколи на Майдані у Києві, а відтак – на усіх майданах України розпочалася революція Гідності. Основним його “горючим матеріалом” була українська молодь, насамперед – студенти. У серці України народний спротив тривав 94 дні: 21 листопада близько тисячі людей, самоорганізувавшись через соцмережі, вийшли на майдан Незалежності у Києві, протестуючи проти згортання євроінтеграційного шляху України, а далі були побоїща 30 листопада та 1 грудня, зачистки 11 грудня, перші смерті 22 січня, загибель людей 18-19 лютого… Кульмінацією став масовий снайперський відстріл майданівців на вулиці Інститутській 20 лютого."
            У бібліотеці оформнений інформаційний столик присвячений пам'яті Небесної сотні, а вдень роковин запалено свічку пам'яті, яку  присвячуємо людям,які змінили історію України. Ціною свого життя.                
   Слава Україні. Героям Слава.

середа, 12 листопада 2014 р.

«Веселий пересмішник - щира душа України». 

        В листопаді відзначаємо 125-річний ювілей видатного українського сатирика, письменника – гумориста Остапа Вишні ( псевдонім Павла Михайловича Губенка.)


ОСТАП ВИШНЯ 
(1889 - 1956)

     Остап Вишня - письменник-гуморист. Упродовж життя написав близько двох з половиною тисяч творів: це гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник, переклади. Започаткував у літературі новий жанр - усмішку (різновид гумористичного оповідання, у якому оповідь про події була короткою, точною, дотепною і доброю). Провідна тема всієї творчості письменника: розвінчання недоліків людини і суспільства.
        До цієї події  бібліотека підготувала книжкову ваставку «Веселий пересмішник - щира душа України».
     Сподіваємося, що запропоновані книги допоможуть Вам дізнатися більше про Остапа Вишню – найкращого українського пересмішника, гумориста, письменника-сатирика, людини веселої вдачі, чия постать стала яскравим  втіленням сміхотливої душі українського народу.

        

вівторок, 11 листопада 2014 р.

                    Вимога часу

          Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в  Україні є 
однією з найскладніших  реформ, що стоять на часі.
Продовжується обговорення проекту Концепції  реформування місцевого самоврядування 
та територіальних органів  влади в Україні, який  враховує основні положення Європейської хартії 
місцевого самоврядування.
  Метою   Концепції є підвищення якості життя людини за рахунок створення ефективної системи
 управління і забезпечення сталого територіального розвитку.
З розділами  Проекту Концепції можна ознайомитись на інформаційному  стенді, який представлено 
в Жданівській сільській бібліотеці. 
                         Запрошуємо  до ознайомлення.

пʼятниця, 7 листопада 2014 р.

Мова наша солов'їна - чиста, мов перлина.
9 листопада – День української писемності та мови. Це свято вшановує вся наша держава. 
  Батьківщина починається з батька і матері, з оселі, де ви вперше побачили світ, з мови, якою розмовляють ваші батьки, з подвір’я, по якому ви бігали, з села чи міста, з України, де ви народилися. А Україна - це наша Батьківщина.
 У кожного народу передається через рідну мову. Українська мова — одна з таких мов, що зберігає не лише мудрість віків, але й розвивається далі завдяки своїм письменникам, поетам, науковцям. Мова дозволяє народові бути народом. Українська мова визначає, що є український народ. Бо не стане мови  — не стане й народу. Тому наше завдання зберігати мову, передавати її нащадкам. Українська мова частіше стала використовуватися в побутовому спілкуванні, її частіше можна почути  в   магазинах,транспортi.
    З цієї нагоди в бібліотеці оформлено книжкову виставку " Мова наша солов'їна - чиста, мов перлина.

 Для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця — українська. Так давайте ж разом вивчати, зберігати та примножувати українську мову, і нехай нашому роду ніколи не буде переводу.
 

неділя, 2 листопада 2014 р.

                Свято Біблії

 У рамках оголошеного в єпархії Року Святого Письма на парафіях Вінницької єпархії проводиться свято Біблії. мета цього заходу-донести до віруючих необхідність більше читати Святе Письмо й постійно навчатися Слово Божому.                                              Свято Біблії відбулося 2листопада в Жданівському будинку культури в якому взяли участь релігійні общини сіл Жданівки і Качанівки. Учасниками свята стали священнослужитель храму о.Георгій на чолі з благочиним Хмільницького р-н мітрофорний протоієрей Михаїл  Шикирун, голова відділу овіти та катехизії протоієрей Олексій Бачинський та учні недільної школи, парафіяни.                                                                Разпочалося свято з благословення благочиного Хмільницького р-н мітрофорного протоієрей Михаїл  Шикирун 

Олег Кантанюк виконав пісню "Молитва за України"

Учні недільної школи храму ікони Почаївської Божої Матері С.Жданівки за допомогою віршів,пісень росповіли, що означає термін "завіт" і що таке Новий і Старий Завіти.
         
  Учні недільної школи храму Успіння Божої Матері с.Качанівки виконали сценку "Крадіжка".                
Учні 7 класу виконали пісню "Ретро про Украну" та вірші.
      
    На святі присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою "Крок за кроком до Біблії" ,яку оформили працівники  Жданівської сільської бібліотеки.
               
 На завершення свята Голова Жданівської сільської ради Ядвіжина С.З. привітала всіх присутніх парафіян зі святом і подякувала учасникам свята.