вівторок, 28 грудня 2021 р.

 

     Приємний Новорічний падарунок до бібліотеки

Приємним сюрпризом в переддень Нового року для нашої бібліотеки стали книги, які прийшли по Новій пошті з м.Одеса від постійній дарувальниці Юлії Головченко. Завдяки Юлії фонд поповнився класичною  літературою.





Бажаємо Вам міцного здоров’я, родинного щастя, благополуччя, добра і достатку в Новому році.

вівторок, 14 грудня 2021 р.

 Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС!

     Тридцять п’ять років тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша техногенна та гуманітарна катастрофа минулого століття.

     Страшна ядерна аварія стала серйозним випробуванням та уроком для всього людства. Відлуння цієї катастрофи ще довго будуть ятрити душі людей. Наслідки вибуху досі відчувають на собі і природа, і люди.
Наша пам’ять і пам’ять наступних багатьох поколінь знову і знову повертатиметься до трагічних квітневих днів 1986 року. Це була боротьба людей з вогнем у ядерному пеклі. Вони рятували не лише атомну станцію, Прип’ять, Чорнобиль… Вони рятували Україну та весь світ.
     Горе народжує не тільки героїзм, але в екстремальних умовах висвітлює всі кращі людські якості. Трагедія на ЧАЕС підтвердила це ще раз із вражаючою простотою. Перемога в битві з атомною стихією, за якої, затамувавши подих, стежили всі народи планети, була здобута завдяки мужності та самовідданості пожежних, військовослужбовців, фахівців і медичних працівників, які виконали свій професійний і громадянський обов'язок.
     Серед ліквідаторів наслідків катастрофи було чимало мешканців нашої Костянтинівської громади. Не шкодуючи себе, ризикуючи власним життям, вони захищали світ від радіаційного лиха.
     Багатьох учасників ліквідації, на жаль, сьогодні вже не має серед нас. Але ми низько схиляємо голови перед їх подвигом та відвагою, а також вшановуємо живих героїв.
     Чорнобильська катастрофа завжди буде нагадуванням про відповідальність людства за долю планети, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і безпеку.

вівторок, 7 грудня 2021 р.

Дякуємо за подаровані книги.

 Ми завжди щиро і безмежно вдячні за подаровані книги, бо впевнені- вони обов'язково знайдуть свого читача і стануть важливою частиною фонду нашої бібліотеки. Приємним сюрпризом для нашої бібліотеки стали книги, які прийшли по пошті з м. Умань від Анастасія Раковської. Завдяки йому фонд поповнився сучасною літературою. "Хороша та книга, яку відкриваєш - смакуєш, а закриваєш - збагатившись", - сказав А.Олкотт. Ми дякуємо пані Анастасія бажаємо успіхів.


понеділок, 6 грудня 2021 р.

Всесвітній день української хустки

 7 грудня, вже традиційно, відзначається Всесвітній день української хустки. Ця подія покликана об'єднати жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою зберігати та відновлювати українські традиції.Адже хустка з давніх-давен в українських сім'ях слугувала оберегом, символом любові й злагоди.

Тож, відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції!
Працівники бібліотек Війтівецької СТГ долучаються до обласного флешмобу. У бібліотеках створені фото зони. #культура_Вінничини #зробифотозхусткою


субота, 4 грудня 2021 р.

День Збройних Сил України

 6 грудня наша держава відзначає День Збройних Сил України, це свято хоробрих чоловіків та жінок, які своєю стійкістю та незламністю духу зберегли незалежність та суверенітет держави.

В бібліотеці оформлено розгорнута патріотична інформація «Захисники твої, Україно!. Щодня тисячі бійців Збройних Сил України захищають країну на передовій, охороняють її кордони в повітрі, у воді та на землі.
Дорогі захисники та захисниці, прийміть щирі вітання зі святом! Бажаємо козацької мужності, могутньої сили волі, незламної віри та мирного неба.

середа, 1 грудня 2021 р.


 Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначають 1 грудня, КЗ " Публічна бібліотека" вирішила нагадати своїм читачам, як захиститися від цієї страшної хвороби. Оформивши інформаційну книжкову виставку "СТОП СНІД"


четвер, 25 листопада 2021 р.

 День жалю.День скорботи й печалі.

Пам'ять про Голодомор стала невід’ємною частиною національної пам’яті українського народу. Щороку в четверту суботу листопада українці запалюють свічки, як символ пам’яті про вбитих голодом. У понад 40 містах 15 країн світу споруджені пам’ятники чи встановлені інші пам’ятні знаки на вшанування пам’яті жертв Голодоморів. В КЗ «Публічна бібліотека» с.Війтівці та у бібліотеках с.Качанівка, с.Марянівка, с.Терешпіль бібліотекарями оформлені документально-книжкові виставки - до Дня пам’яті жертв голодоморів. Ці книги, документи, свідчення очевидців пов"язані з дослідженням подій масового голоду і геноциду українців, спричинених та організованих російсько-більшовицькою (комуністичною) диктатурою. В Україні було три голодомори: 1921–1923рр.., 1932–1933рр.., 1946–1947рр.. Комуністичний режим ужив заходів, щоб стерти пам’ять про вбивство понад 7 мільйонів українців, але пам’ять народу є незнищенною, і з становленням незалежності України заборону говорити про Голодомор було зірвано.



пʼятниця, 19 листопада 2021 р.

Свобода, воля і честь понад усе! 

21 листопада наша країна відзначає День Гідності та Свободи, який увібрав у себе доленосні події новітньої історії України 2004 та 2013 років – Помаранчевої революції та Революції Гідності. Цього дня українці віддають шану патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей. Ми не маємо морального права забути  подвиги учасників Революції Гідності, учасників АТО/ООС, які відстоюють інтереси народу України в нелегкі часи сьогодення.

         Задля вшанування пам’яті героїв у КЗ «Публічна бібліотека Війтівецької сільської ради» та бібліотекарями філій с.Качанівка, с.Марянівка, с.Терешпіль підготовлено тематичні виставки-експозиції «Свобода,воля і честь понад усе!», «Вільні творять майбутне», «Україна – територія гідності та свободи».


вівторок, 16 листопада 2021 р.

 #інклюзивнийкультурнийпродукт

Радіємо отриманому подарункам в КЗ Публічна бібліотека" та у філію с.Качанівка.
Отримали відправлення з Ужгороду. В посилочці інклюзивні літературно-художні видання "Казки Закарпаття. Легка мова". П’ять оригінальних народних казок, які нещодавно вийшли у світ окремими ілюстрованими книжками. Завдяки Українському культурному фонду перші художні книжки у форматі легкого читання відтепер і в наших бібліотеках
Книги видані #запідтримкиУКФ для залучення до читання художньої літератури людей, які мають інтелектуальні порушення, яким важко сприймати та розуміти звичайні тексти.
Дякуємо.

субота, 6 листопада 2021 р.

 З 5 листопада Війтівецькій громаді запрацював Центр активності громадян.


Центр розташувався у приміщенні колишньої амбулаторії села Війтівці. Це сучасний громадський простір, який створено з метою надати активним мешканцям можливість гуртуватися при потребі обговорення тих чи інших питань життєдіяльності громади, колективно творити та обговорювати ідеї. Створення Центру активності стало можливим завдяки участі Війтівецької сільської ради у реалізації швейцарсько – української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)», що фінансується Швейцарською конфедерацією з розвитку і співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge протягом 2019 – 2023 років. Активним учасником та партнером Війтівецької сільської ради у реалізації вказаного проєкту є ТОВ «Хмільницьке» Агропромхолдингу Астарта – Київ. Суттєву допомогу у облаштуванні Центру надав також Жданівський цукровий завод. Тож, участь у відкритті Центру взяли представники Програми EGAP, зокрема координатор Програми з цифровізації регіонів Сергій Гунько, Софія Сакалош, координаторка Програми з впровадження цифрових інструментів в громадах, координатора Програми у Вінницькій області Дарія Радзіковська, генеральний директор ТОВ «Хмільницьке» Віктор Рижук, делегація представників органів місцевого самоврядування Волинської області, які активно займаються цифровізацією, під супроводом регіонального координатора Програми Оксани Киричук. Супроводжуватиме роботу Центру активності громадян Комунальний заклад «Публічна бібліотека Війтівецької сільської ради» під керівництвом Марії Вонхольської.

середа, 13 жовтня 2021 р.

  У всі віки приносять слава козаки.

14 жовтня, українці відзначають одразу чотири свята: Покрову Пресвятої Богородиці, День захисника України, День Українського козацтва та річницю створення УПА. В бібліотеках ВійтівецькоїСТГ оформнело книжкові інформаціїні виставки.

Длю вашої уваги підготовлено віртуальний книжковий каскад, книг про козаків і не тільки...
У цей день хочеться побажати усім воїнам захисникам міцного здоров'я, сили духу і перемоги. Миру та спокій у нашій державі.


четвер, 7 жовтня 2021 р.

 Ох і змусили ж ті соцмережі понервувати, чи не так?

😄 Зате тепер ми до всього готові і маємо тооочний план, що робити, якщо вони заламаються знову. Звісно, читати:) бігти до бібліотеки🏠 До Вашої уваги підготували добірку з📚, що стануть ідеальним компаньйоном для вечора без соцмережі


вівторок, 5 жовтня 2021 р.

До рідного краю -з любовю. М.Луків

Зустріч з поетом-земляком Миколою Луківим яка відбулась 4 жовтня у приміщенні Качанівського будинку культури. Спільно з працівники Центру культури та дозвілля, Качанівської ЗШ І-ІІІ ст. та Публічної бібліотеки створили теплу атмосферу зустрічі.





вівторок, 28 вересня 2021 р.

 Сьогодні до нас на гостину в переддень Всеукраїнського дня бібліотек завітали учні 3 класу Війтівецької ЗШ з класним керівником Світланою Гуменюк. Діти цікаво і весело провели час. Приємним сюрпризом отримати від дітей подарунки сердечками з побажання виготовлені власними руками.





 Сьогодні працівники Публічної бібліотеки Війтівецької СТГ прийняли участь у ІІІ Науково-практичній конференції "Бібліотека в умовах сучасності і конструювання майбутнього" #культура_онлайн


середа, 22 вересня 2021 р.

«Стежками партизанської слави»

 Щорічно 22 вересня згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року в Україні відзначається День партизанської слави, як данина всенародної пошани тим, хто в суворий час боровся з німецькими загарбниками в глибокому тилу ворога, не жаліючи крові і самого життя.

6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Червоної Армії на захід. За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу.
З цієї нагоди в Війтівецькій публічній бібліотеці оформлено книжкові виставки «Слава вам, герої – партизани!» та «Стежками партизанської слави».


вівторок, 10 серпня 2021 р.

 

    До 30 річниці незалежності України.

День незалежності України - це складний і багатостраждальний шлях української нації до своєї довгоочікуваної свободи. В цьому році святкуємо 30 річницю  Незалежності. За роки незалежності нам є чим пишатися... Наша бібліотека підготувала ряд цікавих книжкових виставок та переглядів присвячених цій знаменній даті.

Абонемент для дорослих  представляє виставку книжнової серії "Знамениті українці"

 До вашої уваги на абонементі для дітей

виставка книжкової серії  "Невідома Україна"    

понеділок, 9 серпня 2021 р.

 День книголюба.

 Щорічно 9 серпня у світі відзначають день книголюбів. Свято зародилось у США і майже одразу набуло чималої популярності, і в результаті набуло статусу всесвітнього.


Це свято відзначають письменники, поети, літератори та видавці, друкарні і книжкові магазини, ну і, звичайно, читачі – ті люди, для яких книга і створюється. Саме для своїх читачів Пужниківська бібліотека присвятила  книжкову виставку: «Книги - кораблі думки, мандрують по хвилях часу й обережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління» (Ф. Бекон).

Любов до читання у кожного своя, проте чи знайдеться річ у світі, яка буде наповнена такою ж магією, як книга? Читання – свого роду таїнство, адже кожна книга – загадка, зрозуміти яку можна лише після прочитання. В одній книзі кожен знайде свій сенс, і це створює своєрідну пелену таємничості. Прочитання книг – це інвестиція у розвиток своєї особистості, свого характеру та кругозору, тому прекрасно, коли хобі у людини – читання.

Тож запрошуємо в наші бібліотеки Війтівецької СТГ переглянути нові видяння, та обрати собі книгу для душі. Приємного Вам читання

середа, 4 серпня 2021 р.


З нагоди Всесвітнього дня кішок наша бібліотека пропонує серію цікавих книжок про котиків.



вівторок, 27 липня 2021 р.

 Виставка портрет -До 115річчя від дня народження книжкова виставка «Олена Теліга-розстріляна зоря української поезії», присвячена українській поетесі Олені Телігі, представлена в дорослому абонементі нашої  бібліотеки.

Все було в житті Олени Іванівни: злети і падіння, туга і радість, - не було тільки спокою. Та вона його і не хотіла Її шлях був намічений сонцем і вітрами.

Вірші Олени Теліги це її душа, її серце, її надія і страждання, тому що вірші це життєдайний біль. Коли читаєш їх, відчуваєш, як щось таємниче, безіменне торкається твоєї душі, і вона починає співати.

Влітку 1942 року над українськими землями опустилася ніч німецької окупації. «Народ мій український, - записав 21 червня 1942 р. у щоденнику Олександр Довженко, - чесний, спокійний і працьовитий, який ніколи в житті не прагнув чужого, страждає і гине, пошматований, знедолений в арійських застінках».

21 лютого 1942 р. Олена Теліга була розстріляна в Бабиному Яру. Але коли читаєш вірші поетеси, з ними у світ повертається і душа Олени Іванівни

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку.