вівторок, 29 січня 2019 р.

 День пам’яті героїв Крут
                                  
          29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. Вшанування пам’ятних дат української державності визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України №777-р від 26.10.2016 «Про затвердження плану заходів з відзначення 101-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року».
 До 101-річчя цієї  події у Публічній бібліотеці разом з Центром культури та дозвілля  працівниками проведена година пам’яті, проглянуто фільм «Бій під Крутами». Оформлені тематичні виставки у Публічній бібліотеці «Памятаємо героїв Крут».

субота, 26 січня 2019 р.


27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. А проголошений він резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Це одна із наймасштабніших трагедій в історії земної цивілізації.

субота, 19 січня 2019 р.


У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз перегортав трагічні сторінки своєї історії. Однією із таких сторінок була боротьба за споконвічну мрію українців – об’єднання розрізнених частин України в одну соборну державу. І мрія поколінь українських патріотів здійснилася, коли 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві на волелюбному зібранні було урочисто проголошено Акт воз’єднання  Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в одну єдину соборну Українську державу. Враховуючи велике історичне та політичне значення цієї вікопомної події, якій сьогодні минає 100 років, день 22 січня проголошено Днем Соборності України.
    Відзначаючи  100-річчя Акту Злуки українських земель в одну соборну державу, в бібліотеках Жданівської ОТГ організовані ілюстровані книжкові виставки: «Соборна.Вільна.Незалежна.», «Україна єдина»

середа, 16 січня 2019 р.

Постійно діюча книжкова виставка.
      Ювілейна планета.
             Великі-ювіляри  січня– 2019
185 р. від дня нар. Степана Васильовича Руданського
70 р. від дня народ. Миколи Володимировича Луківа
140 р. від дня народ. Степана Васильовича Васильченка
210 років від дня народження Едгара По
140 р. від дня народження Павла Петровича Бажова
145 р. від дня народження Вільяма Сомерсета Моема
180 р. від дня нар. Павла Платоновича Чубинського

 Запрошуєм в читальний зал у нашу бібліотеку для перегляду.

пʼятниця, 11 січня 2019 р.


Колегія відділу освіти та соціально-гуманітарної роботи

11 січня 2019 року  відбулось засідання колегії відділу освіти та соціально-гуманітарної роботи Жданівської сільської ради під головуванням начальника відділу Андрія Бялківського. Члени колегії за участі керівників закладів освіти, директора КЗ «Публічна бібліотека» Жданівської сільської ради розглянули питання про  результати ДПА у формі ЗНО випускників Жданівської ОТГ, звіт про роботу КЗ «Публічна бібліотека» та  затвердили план роботи відділу освіти та соціально-гуманітарної роботи на поточний період.

 За результатами засідання колегії було прийнято відповідні рішення.


Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров"я...
В переддень свята Меланки та Щедрого вечора  всіх жителів Жданвської ОТГ вітали художній колекти
Комунального закладу Центру культури та дозвілля.            
Зі святом !


середа, 2 січня 2019 р.


Степан Бандера – життя присвячене свободі
1 січня відзначаємо 110-ту річницю від дня народження Степана Бандери. На абонементі для дорослих влаштовано виставку-портрет «Степан Бандера – життя присвячене свободі».
Степа́н Андрі́йович Банде́ра народився 1 січня 1909 в селі Старий Угринів, тепер Калуського району Івано-Франківської області. Український політичний діяч, ідеолог і теоретик українського націоналістичного руху ХХ століття.
Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту проголошення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері «Целленбау». У вересні 1944 року його звільнили. Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.